категорії: інтерв'ю

Сергій Мартинюк «Одним словом, люблю смішних людей…»

теґи: Луцьк, Сергій Мартинюк, Бандерштат, форпост, Фіолет, інтерв'ю

Креативне інтерв’ю з вокалістом луцького гурту «ФІОЛЕТ», організатором фестивалів «Форпост» та «Бандерштат», громадським діячем та .. .. .. ))

Коли ти востаннє отримував по морді?..

Якщо бути чесним, то останній раз по морді.. (і не тільки по морді) я отримував останніми вихідними від коханої..) Але все закінчилося як у типових американських комедіях – передбачуваним «хеппі ендом» і …)

Як ти відносишся до сучасного порно? Якби тобі запропонували стати порно-актором і ти б погодився, яку б епоху обрав?

Я до нього відношусь приблизно так як і воно до мене..)))  Явище порно як таке, мене хвилює мало, але тим, кому воно потрібне для якоїсь сексуальної освіти (це краще, ніж  на власному досвіді, якщо це молодий вік)  – хай буде..) Щодо епохи, якби такий «дрек» стався зі мною – то первісний вік підійшов би якнайкраще..) – не потрібно тратити час на роздягання..) це і глядача кумарить…

Що ти думаєш про феміністок і що тебе в них найбільше дратує?..

Думаю, що дівчатам немає чим зайнятися..) – а якщо бути точнішим, то немає з ким..) Фемінізм – суцільна вигадка і для наших країв взагалі річ неактуальна, з розряду соціальних паталогій… Коли зустрічаю на своїх життєвих дорогах таких, сміюся з них відкрито їм в очі.. І ще таке, якщо це відповідає дійсності..  – порадив би їм голитися там, де нормальні дівчата зголюють свої волосяні покриви. Це – протест не проти чоловіків, а проти себе нормальних…

Над чим ти востаннє сміявся?:)

Краще над ким… Якщо знову бути чесним – над самим собою..) я собі подобаюся смішним, часом недолугим і .. одним словом, люблю смішних людей..) а з речей… над новорічним привітанням Петра Бампера сміюся вже другий тиждень..)

Коли ти вчився в школі, який твій вчинок був найжахливішим?

Ммм… важко відразу сказати,  – але соромно було списувати, соромно часом було бути правдивим… Щодо жахливості чогось – трохи придумляв, видаючи це за правду… в молодших класах.  Не брехав, а саме придумляв… фантазував..) Може ще щось із розряду статевого дозрівання і протестування проти релігійної системи нашого суспільства, через призму того, як на це обурливо реагували люди… я був чемним і скромним. До пори до часу.

В дитинстві тебе часто переслідували «еротичні фантазії»?

Як і в кожної нормальної, здорової людини це було частиною мого вікового дозрівання..) Об’єктів своїх фантазій я не пам’ятаю..  Єдине, що хотів би сказати з цього приводу, так це те, що як зараз так і колись  – фантазія в мене була на висоті..)

З якою твариною ти порівняв би свій вокал?

Ого-го..) Ніколи над подібним на задумувався… але швидше всього, це щось із розряду розбудженого лінивця чи збудженого павіана..)))

Про музику..  в твоєму житті…На що схожа музика гурту «Фіолет»?

Важко сказати напевне… дивлячись, як підходити до цього питання. Якщо з позицій світоглядових – то це пісенні хроніки життя сучасного українця з його проблемами, почуттями, мріями та ідеалами.. Текстуально.. це символічне відображення певних сторінок мого життя… його найколоритніших епізодів. Стилістично – це мішанина стилів.. де переважає фанк, гітарно-клавішна лірика, реггі..  трохи джазових ноток, які заправлені реп-хіп-хоп мотивами… Проте, точно знаю, що ми не схожі на гурт «ВВ» та Колю Баскова.

Ти можеш передбачити як звучатиме музика «Фіолету» через 20 років?

Абсолютно не можу… ми зараз кожну наступну пісню робимо з використанням нових і нових фішок,  елементів, неосвоєних для себе стилів..) тому не здивуюся, якщо років через двадцять ми гратимемо «факану» альтернативу середини 90-их, або… якийсь фірмовий бріт-поп.. або шансон.. або ганста-реп.. або..) – в будь-якому випадку все завжди буде фіолетово… а час покаже!..

Що повинна зробити людина, щоб її вигнали з «Фіолету»?

Не хочу відповідати на таке питання… Скажу тільки, що в нас в колективі виключно хороші, позитивні люди. Є певні норми, правила.. але..) від нас йтимуть тільки ті, хто вкрай не розділятиме з нами наших поглядів і візій…

Сергію, коли ти станеш великою зіркою, що ти робитимеш? Можливо, займешся якимось іншим мистецтвом?

Ой… творчих планів до фіга..) Хочеться, нарешті знайти час для написання хоча б декількох книжок..  колись, там.. в майбутньому, якщо на те воля… фіолетова)))  вклав би гроші в українське кіно; безумовно створив би крутезний журнал про вітчизняну та світову музику… Хоча… зіркою не зіркою, зараз дуже рано про це говорити… завжди потрібно лишатися ЛЮДИНОЮ…

В двох словах, що можеш сказати про музичне життя Луцька та Волині загалом…

В двох – .. мені соромно..

В цьому році «ФОРПОСТ», культовий для молодих неформальних луччан фестиваль, святкує свій третій день народження… Як прокоментуєш ці три роки… в плані здобутків?

При всіх труднощах, які виникали при організації кожного наступного концерту.. ми ніколи не покладали рук, навіть якщо це обіцяло влетіти нам у гроші, репутацію чи зіпсовані стосунки з тими чи іншими людьми… Я точно знаю.. що на «ФОРПОСТІ» виросло вже ціле покоління юнних луччан, для яких наш маленький фест – це вікно у інший світ… без перебільшення… ну, і гурти, цілий ряд яких виростало саме на різних сценах «ФОРПОСТУ».. Але хай краще про це говорять люди збоку..) Ми свою маленьку справу знаємо і я робитиму все, щоб вона жила і жила..

Екс-лідер гурту «Suede» Бретт Андресон в інтерв’ю журналу «Rolling Stone» сказав, що «Іронія – це гримаса постмодернізму». Як би ти прокоментував цю фразу?

Ойой… Я звик утримуватися від подібних коментарів, намагаючись не зазіхати на таку сакральну мудрість відомих людей… (тільки хто такі ці «Suede» і Бретт Андресон?.. щось не пригадую:))))))  Але скажу – пост-модернізм, на моє.. певне внутрішнє переконання – це мистецтво новітніх лузерів, які працюють на яскраву обгортку і ні разу на зміст… як це роблять сучасні українські пост-модерні літератори чи якісь інші митці..)) Які перетворюють власні хвороби та комплекси та певний різновид мистецтва… більше того, надаючи йому якихось надуманих богемних відтінків..

Як ти відносишся до бородатих музикантів?:)

Мені більше імпонують поголені..)) патлатих не вельми люблю, але мирюся з їх існуванням.. аби тільки вони волосся частіше мили..))

За останнє століття кого стало більше? Розумних чи дурних?

Мммм..  музикантів і сісадмінів… )

Для чого існує осінь?

Для хороших творчих періодів у житті достойних людей.. і для депресій у лузерів і слабаків..) Це якщо грубо… а якщо нормально, то.. таки ні!.. я – не емо. Перша відповідь правильна.

Що побажаєш на останок для всіх читачів… і, взагалі, людей…

Мудро плодіться, слухайте музику, не вірте політикам і будьте собою..) а ще любіть.. багато і щиро.. і може з того вийде щось по-справжньому сутнісне…

Розмовляв Толік Котлюк