категорії: новина

Фестиваль «Бандерштат»: спогади та сподівання

теґи: Бандера, Бандерштат, Етно XL, ЗЛАМ, Мій батько пє, Роллік'с, Серцевий Напад, Тінь сонця, УПА, Україна, козацькі розваги, націоналізм, повстанські квести, реконструкція бойових дій, фестиваль

Здається, про фестиваль «Бандерштат» сказано усе, що можливо і неможливо.. Але ми вирішили доповнити колекцію публікацій про нашумівший фест, запитавши багатьох минулорічних учасників про враження, які закарбувалися у пам'яті рік тому, а також про сподівання, які вони покладають на «Бандерштат» сьогодні. Під нашим прицілом опинились: Українець з великої літери "У" – Сашко Положинський; соліст гурту "CUBE" – Назар Вальчук; пан В'ячеслав Пономарьов – людина, яка почуває себе, в ролі ведучого, як риба у воді; майстер евантуалу і, за сумісництвом, прес-секретар минулорічного фесту – Зю Побережнюк; "люди, які прийшли розважитись" – мАліна та Оксана Цимбалюк; Оксана Лойко, яка зібрала на заході безліч етномайстрів та письменниця Ганна Луцюк.

Сашко Положинський

1. Дуже сподобалася атмосфера фестивалю, не зіпсована алкоголем та тютюном. :) А ще вважаю дуже важливим те, що Бандерштат постійно намагається поєднувати приємне з корисним.

2. Я би трохи змінив музичну концерпцію фестивалю, яка би дала можливість запрошувати гурти, які грають хорошу українську музику, але не обов'яково мають в репертуарі якусь конкретну, чітко патріотичну, пісню. Але організатори самі визначають концепцію. :)

Оксана Лойко

1. Не задумуючись, без сумніву та вагань одразу скажу, що минулорічний фест запам'ятався мені шаленним виступом Тартака. Ніколи б не подумала, що мене так "заведе" Положинський... Цей чоловік має якийсь тотальний вплив абсолютно на усю публіку. Навіть найбільш "серйозні мужі", які мали безпосереднє відношення до фестивалю, кайфували від виступу притупуючи ногами. Всіх без вийнятку огорнула хвиля музичного драйву.

2. На цьогорічному Бандерштаті в Рокинях очікую побачити багато-багато молоді... Молоді не розчарованої і не зіпсованої алкоголем, цигарками та іншим непотребом. Важко, мабуть, буде зібрати ті омріяні тисячі осіб за браком коштів та тиску з боку органів влади. Та все ж організатори не здались і фестивалю бути!

Зю Побережнюк

1.   Бандерштат-2009 для мене пройшов у безперервних переживаннях і недоспаних ночах: "ой! не встигла написти прес-реліз!!! де той журналіст із Києва подівся, його ж селити десь треба?!!!", "треба негайно зробити прес-центр "і т.п. Тому сам фестиваль – пройшов якось повз, не було часу відпочивати і насолоджуватися цікавою музичною програмою, на відміну від попереднього,  2008-го року, де ми з друзями були «рядовими» волонтерами. З того фесту лишилося багато вражень. До речі, до уваги волонтерів або потенційних волонтерів: якщо гарно зарекомендувати себе на заході подібного масштабу, далі можна розраховувати на невели4ке підвищення, а, можливо, навіть і безпосередню участь в організації фесту.

2.    Побажання організаторам: будьте терпля4і і поблажливі до своєї команди. Залізних людей не буває.

В'ячеслав Пономарьов

1.імєнно нармальний фест получився))).через рік важко пригадати якісь проколи, але вцілому маю гарні спогади.

2.Використання більше різних музичних напрямків для охоплення різних верств музичних. Копатися глибше у продукті мистецькому, відкривати нові імена, а не поверхнево, того кого вже всі знають. Це до слова прийшлося)))

Назар Вальчук

1. Все класно, тіко аліків було багато

2. Забезпечення доїзду до Рокинь від Луцька з кількома маршрутками погодинно до пізнього вечора. Організація продажу продуктів харучання на фестивалі, напоїв. При чому на території фестивалю (аби молодь не льотала до магазинчика і не купувала там крім хавки ше й бухло – бо в Гаразджі все відбувалося саме так), організація палаток від сонця та дощу, як це робилося на Кордон 835, організація ватри і фольклорних гулянь, крім самого року.

Ганна Луцюк

1.    Потужний виплеск емоцій від бандерштатної атмосфери) насичена програма, яскраві позитивні враження

2.    Чіткіше організувати заходи, бо моментами вони нашаровувалися один на одний. Потрібен жорсткіший контроль за мешканцями Бандерштату, – а то вільно попивали спиртні напої і смітили.

Оксана Цимбалюк

Бандерштат-2009 запам"ятався як і неперевершеною концертною програмою так і забавами, літсценою, присутністю багатьох кльових людей. Та коли згадуєш Бандерштат, перше що видніється в уяві – це розмальовані люди, які не побоялись потрапити під пензлик майстрів бодіарту. Було кльово.

Хоча цього року не така грандіозна концертна програма, але я думаю, що фестиваль від цього не постраждає :) Головне атомосфера, яку створюють і організатори і всі присутні. Знаючи, як фестиваль проводився минулі три рази, з цим проблем не має бути, головне аби люди вели себе нормально та не бидлували.

мАліна

1. Однозначно Тартак) Він собою затьмарив все, шо там було за всі роки)

2. Такого ж драйву)